7 квітня – Всесвітній День здоров’я

Всесвітній день здоров’я щорічно відзначається 7 квітня – в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в системі ООН. В цьому році цей День пройде під гаслом “Побудуємо більш справедливий , більш здоровий світ”

Незважаючи на те, що в сучасному світі спостерігається підвищення середніх показників здоров’я, очікуваної тривалості життя і скорочення рівя передчасної смертності, дані досягнення розподілені нерівномірно між представниками різних верств суспільства всередені країн та між ними. Відмінності також спостерігаються в кожній віковій групі, з ранніх років до глибокої старості.

Саме тому ВООЗ закликає забезпечити кожній людині умови життя і праці, які б сприяли підтримці доброго здоров’я, а також забезпечувати всім людям доступ до якісних послуг охорони здоров’я.

Проводячи Всесвітній день здоров’я в 2021 році, Всесвітня організація охорони здоров’я акцентує увагу на таких положеннях:

1.Приєднуйтесь до кампанії за більш справеливий та здоровий світ:

  • Ми живемо в світі, повному нерівності – одні мають можливість вести більш здоровий спосіб життя і легше отримувати доступ до медичних послуг, ніж інші, виключно в силу умов, в яких вони народжуються, ростуть, живуть, працюють і старіють. Це несправедливо, але це можна змінити.
  • Необхідність виявляти прояви нерівності в сфері охорони здоров’я та викорення їх першопричини задля забезпечення кожній людині умов  життя і праці, які б сприяли підтримці доброго здоров’я.

2.Працюйте разом, щоб покласти край нерівності в сфері охорони здоров’я:

Нерівність в сфері охорони здоров’я може призводити до захворювань, випадків інвалідності, яких можна було б уникнути, а також до передчасної смерті. Нерівність посилює існуючу несприятливу ситуацію і завдає шкоди суспільству і економіці в цілому.

3.Підтримуйте здоров’я для всіх: ніхто з нас не буде в безпеці, поки в безпеці не будуть всі:

У 2020році стало очевидно, що від пандемії COVID-19 постраждали всі країни, але найбільшим ударом вона стала для тих спільнот, чиє становище було вразливим ще до пандемії. Тому ВООЗ закликає збільшити обсяг інвестицій в первинну медіко-санітарну допомогу, щоб забезпечити загальний доступ до послуг охорони здоров’я.

Існує нагальна необхідність в заходах щодо захисту, тестування та лікування всього населення світу: тільки так можно побороти пандемію. Крім забезпечення справедливого доступу до вакцин, засобів діагностики та лікарських препаратів, необхідно зміцнювати системи охорони здоров’я.

Кваліфіковані медичні кадри і надійна система первинної медико-санітарної допомоги є ключовими факторами для надання людям можливості отримувати послуги, коли і де б вони у них не потребували, як можна ближче до місць їхнього проживання.

КЗОЗ “Харківський міський центр здоров’я”